PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108548}

Jak we śnie

La science des rêves
7,3 13 749
ocen
7,3 10 1 13749
7,2 9
ocen krytyków
Jak we śnie
powrót do forum filmu Jak we śnie

Widzę tu same zachwyty, to napiszę dla odmiany coś innego. Gdy przeczytałam, że film twórców "Zakochanego bez pamięci" od razu zapragnęłam go zobaczyć. Byłam nastawiona na coś może nie podobnego, ale co również mi się spodoba. Pomysł wydawał się być interesujący - zatarcie granicy między snem a jawą, można to było naprawdę ciekawie rozwinąć. Jednak to co zobaczyłam zupełnie mnie nie przekonało. Film mi się dłużył i z niecierpliwością czekałam na koniec. Może to nie mój "klimat". Nie mam nic przeciwko surrealizmowi w filmie, ale w tej postaci do mnie nie trafił. To co podnosi moją ocenę dla tego filmu to kilka naprawdę niezłych i oryginalnych dialogów i muzyka. No i oczywiście iluzja optyczna... ;]

ocenił(a) film na 10
JaneJones

Tak ,jak pisali inni w temacie obok film jest skierowany do wąskiej grupy publiczności i wszystkim podobać się nie może. Mnie urzekły pseudoartystyczne animacje tworzące spójną całość z tekturowymi rekwizytami i "ręcznie wykonanymi przedmiotami z widocznymi przeszyciami". I ta piosenka "if you rescue ME" cały czas krąży w mej głowie ;) W film spodobał mi się tak bardzo ponieważ dostałem go od osoby bliskiej sercu ;D Oglądałem 2 razy xD

ocenił(a) film na 5
marianek_spox

A co do rekwizytów to takie buciki jak tam były pokazane i tego konika - maskotkę chętnie bym przygarnęła, bo faktycznie były urocze... ;]

ocenił(a) film na 8
JaneJones

Okropnie się męczyłem na tym filmie , ale tylko do czasu . Może po godzinie pełnej irytacji wczułem się w klimat i gdyby nie te paskudne dialogi , to uznałbym go za świetne dziełko . Fajna scenografia (niektóre sceny budzą zachwyt) i muzyczka .

użytkownik usunięty
PIOTR__M

Konik był kochany!
Film...podobał mi się. Chociaż tak "mocni" artyści, jakbim był tu Stephane nie przypadają mi do gustu...ciekawe, jakby się z nim na dłuższą metę żyło..
Dałam 7/8 :)

użytkownik usunięty

znaczy się...miało być 7/10 :D
aha, post za krótki

ocenił(a) film na 5
JaneJones

Spodziewałam się czegoś podobnego do "Zakochanego bez pamięci", a dostałam karykaturę i tak już wystarczająco oryginalnego pomysłu. Momentami miałam wrażenie, że właśnie obcuję z typowym przykładem przerostu formy nad treścią. Film strasznie się dłuży i przez większość czasu niestety nudzi. Do plusów zaliczam jednak fantastyczną scenografię i kilka scen, które naprawdę chwytają za serce (choćby końcowa).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones